Dobry strój do biegania - czyli jaki?

Dobry strój do biegania - czyli jaki?

Bieganie to jedna z aktywności, która pomaga poprawić kondycję i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a także sylwetkę. Biegać można o każdej porze roku, a w odpowiednim stroju żadna pogoda nie powinna być przeszkodą. Co powinien zawierać dobry strój, aby bieganie było efektywne i przyjemne? Sprawdź!

Odzież sportowa

Wiosną, latem, a także wczesną jesienią nasz ubiór powinien się składać przede wszystkim z szortów lub legginsów. Powinny być wykonane z oddychającego, elastycznego materiału, który jest idealnie dopasowany do naszej sylwetki, a także nie ogranicza naszych ruchów podczas treningu. Koszulka w cieplejsze dni powinna być z krótkim rękawem, natomiast, gdy biegamy wieczorem, może ona być z długim. Jednak najważniejszy jest przede wszystkim materiał, z jakiego została ona wykonana. Na przykład poliester czy poliamid. Nie tylko jest szybkoschnący, ale również nie chłonie potu. Popularne wśród biegaczy są koszulki sublimacyjne, które posiadają oryginalne nadruki. Istnieje możliwość wybrania tych dostępnych, jak i stworzenia własnej wersji nadruku. Jeśli zdecydujemy się na bieganie zimą, przydatna może okazać się sportowa bielizna, a także kurtka oraz czapka, która ochroni nas przed zimnem.

Bielizna sportowa

Idealna bielizna sportowa powinna cechować się przede wszystkim tym, że odprowadza wilgoć, a także nie krępuje ruchów. Najlepszym rozwiązaniem jest bielizna bezszwowa, ponieważ szwy mogą powodować przeróżne obtarcia, a także sprawiać, że będzie nam niewygodnie. Najlepiej, aby była wykonana z materiałów syntetycznych, które są oddychające, szybkoschnące i nie wchłaniają wody. Popularna jest również odzież i bielizna z wełną merynosów. Bardzo ważnym elementem ubioru są również skarpetki sportowe. Powinny być elastyczne i odprowadzać pot. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie uciskały i nie zsuwały się z pięty.

Buty do biegania

Podstawowym elementem ubioru biegacza są buty. Wybór tych odpowiednich powinien zależeć przede wszystkim od podłoża, po którym biegamy. Jeśli jest to twarda nawierzchnia, jak asfalt, powinniśmy wybrać buty, które mają większą amortyzację. Jeśli jednak nasz trasa prowadzić będzie przez nierówny teren leśny lub górski, to najlepiej sprawdzą się buty z wyprofilowaną podeszwą. Niezależnie od podłoża, buty powinny być przede wszystkim idealnie dopasowane i starannie zawiązane przed każdym treningiem. Sznurowadła sportowe sprawdzą się idealnie, ponieważ są wytrzymałe i nie musimy martwić się, że się rozwiążą.

Strój do biegania powinien być przede wszystkim wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nie chłoną potu i są szybkoschnące. Dzięki temu trening będzie przyjemny i komfortowy.