Co złożyć na spacer – ABC każdej kobiet

Co złożyć na spacer – ABC każdej kobiet

Codzienne spacery są dobre dla zdrowia i wszyscy potrzebujemy takiej przechadzki. Niezależnie od tego, czy chodzisz po okolicy ze swoim psem, czy biegasz po parku lub spacerujesz z dzieckiem, musisz się jakoś ubrać i dobrać dodatki. Podpowiemy, co warto na siebie włożyć.

Wygoda i komfort — to najważniejsze

Jeżeli wybierasz się na spacer, zadbaj przede wszystkim o swoją wygodę. Buty najlepiej płaski w sportowym stylu pozwolą Ci przejść wiele kilometrów. Luźne bawełniane spodnie też są dobrym wyborem. Latem proponujemy spodnie zamienić na luźną, zwiewną sukienkę. Twoje ciało będzie lepiej oddychać. Długość sukienki to już Twoje indywidualne preferencje. Podpowiadamy jedynie, że taka do samej ziemi raczej nie jest najlepsza. W wietrzne zimne dni nie zapominaj o ochronie szyi i głowy. Chusta lub szalik sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Jesienią na dłuższe spacery nie zapomnij zabrać ze sobą parasola lub składanego płaszcza przeciwdeszczowego. A jakie dodatki zabrać ze sobą? O kilku już wspomnieliśmy. Jeśli chcesz podkreślić swój styl i urodę biżuteria ręcznie robiona dobrze się sprawni. Dodatkiem, o jakim nie możesz zapomnieć zimą, są rękawiczki. Pamiętaj, że każdy strój to przede wszystkim własne preferencje. Jeżeli lubisz obcisłe spodnie i świetnie się w nich czujesz, nie zamieniaj ich na luźne.

Randka w formie spaceru

Randka i spacer to trochę skomplikowana sytuacja. Trzeba połączyć wygodę ze świetnym wyglądem. Szpilki tu nie będą najlepszym wyborem, ale eleganckie bluzki damski, sprawdzą się idealnie. Swój strój dobierz do pogody i długości spaceru. Wygląd jest ważny, ale twoim priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie. Krótka spódniczka w mroźny, styczniowy wieczór nie będzie najlepszym wyborem podobnie jak czółenka. To prawda na randce musisz zrobić dobre wrażenie, ale potencjalna choroba i uszczerbek na zdrowiu nie są tego warte.

Spacer z dzieckiem

Ostatnią kategorią spacerów, jakie chcemy omówić to spacer z dzieckiem. Często jest to prawdziwa wyprawa. Przygotowując się do niego, myślisz nie tylko o sobie, ale także o Twoim podopiecznym. Dziecko musi być ciepło i wygodnie. W chłodniejsze dni Twoim córką przydadzą się rękawiczki lub turbany dla dziewczynki. Nie zapominaj również o szaliku. Najważniejsza zasada to ubierać dziecko na cebulkę. Pogoda jest często zmienna, więc lepiej mieć wszystko pod kontrolą. Ty ubierz się przede wszystkim wygodnie. Dres na spacer z dzieckiem może być najodpowiedniejszy. Nie krępuje ruchu i daje dużo swobody. Spacerując z dzieckiem, jesteś też narażona na zabrudzenia i przetarcia. Uszkodzenie zbyt drogiego stroju, to niepotrzebna strata i wydatki.